Site Rengi


Ataşehir Pergole Kamelya Ustası

ATAŞEHİR KAMELYA PERGOLA (Çardak) İMALATI her türlü mimari talebe uygun hem modern geleneksel tarzda direk (kolon) ve kiriş kombinasyonlarından oluşan konstrüksiyonu ile geniş yelpazede çözüm önerileri sunmaktadır.
İstediğiniz renk,model ve şekilde tasarlanır. Ahşap işleri tamirat tadilat yağlama bakım restorasyon işleriniz itinina ile yapmaktayız.Eğer hayalinizdeki kış bahçesine sahip olmak istiyorsanız ve karar verdiyseniz firmamıza ulaşabilirsiniz.

0538-359-0266 ARAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PERGOLA KAMELYA GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ


[metaslider id=3488]

Ahşap Pergola Uygulaması İçin Kullanılacak Ağaç ve Özellikleri
Ahşap pergola üretiminde ağaç kullanılmaktadır. Ahşap pergola üretiminde kullanılacak olan ağacın mümkün mertebe dalsız budaksız olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ahşap pergola uygulaması için en çok Fin Çamı ağaç türü tercih edilmektedir. Fin Çamı, bir Avrupa ülkesi olan Finlandiya'nın sahil kesiminde bulunan bir ağaçtır. Fin ağacı, yumuşak bir yapıya sahip olmasından dolayı iyi işlenebilir bir niteliktedir. Bu özelliği onu Ahşap pergola uygulamalarında en çok tercih edilir olmasının sebeplerinden birini oluşturmaktadır
Ahşap Pergola Uygulaması İçin Kullanılacak Boya ve Özellikleri
Ürünlerin boyanmasında popüler boya markalarının kullanımı tercih edilmektedir. Ahşap pergola uygulamalarında kullanılan boya, dış etkenlere ve ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı yapıya sahip olan ve nefes alan uzun ömürlü boyalar tercih edilir. Ayrıca bu boyalar Solvent bazlı olup Hicson Decor, boya ve ahşabı olumsuz yönde etkileyen dış etkenlere karşı son derece koruyucu bir özellik barındırmaktadır. Ahşap pergola uygulamasının en büyük düşmanları nem ve ışınlardır. Bu etkenler ahşabın ömrünü ciddi ölçüde kısaltmakta olup, tercih edilen boyanın bu olumsuz nitelikteki durumları önleyici bir yapısı olması gerekmektedir.
Ahşap Pergola Uygulaması İçin Koruma ve Bakım Önerileri Nelerdir?
Pergolanın uzun bir ömrü olması için bakım yapılması oldukça önemli bir konudur. Pergolanın bakımı için her 4 yılda bir olacak şekilde bir kez boyanması önerilmektedir. Pergola bakımı ve boyama işlemi pergola üretimi yapan firmalar tarafından belirli fiyatlar karşılığında yapıla bilmektedir.

Ahşap Pergola Uygulaması Ve Seçim Süreci
Ahşap pergola uygulamaları genellikle yazlık evlerin çıkıntısı olarak kullanılır. Ayrıca bahçe içinde, evlerin balkonlarını terasa dönüştürme amacıyla, şehirlerin yaya bölgelerinde, parklarda, oturma ve piknik alanlarında, mesire yerleri ve havuz kenarlarında kullanılırlar. Ek olarak ya da müstakil olarak yapılmış olan pergolalar bulundukları alanı doğrudan gelen güneş ışınlarından korur ve pergolanın altında vakit geçirmek isteyenlere keyif alacakları esintili, ferah, doğayla iç içe gölgelik bir atmosfer oluştururlar. Pergola, klasik çardakların, hızla gelişim göstermiş olan teknoloji ve bu teknoloji ile birlikte artış gösteren insani talepler ile orantılı olarak oluşturulmuş olan uygulamalardır. Son derece gelişmiş olan bu pergola uygulamaları kullanıcıların artış göstermekte olan beklentilerini karşılama bakımından oldukça başarılıdırlar. Ahşap pergola uygulaması, geçit yolu, bahçelere farklı bir atmosfer kazandıran gölgeli yürüme yolu ve oturma alanı olarak tanımlanmaktadır. Ahşap pergola uygulamaları,dikey durumdaki direk,mertek ve kirişlerin çapraz bir biçimde montajlanması sonucunda meydana gelir. Pergolanın üst bölümü çatı profilleri ile kapatılmaktadır. Ahşap pergola modelleri, kullanıcıların beklentileri yönünde farklılıklar ortaya koysa da temelinde yağmurun olumsuz etkilerine karşı dayanıklılık gösteren ahşap ve metal materyaller kullanılarak üretilen dikmenin üzerindeki açılıp kapanabilen perde uygulaması olarak işlev görmektedir. Pergola yapımının tamamlanmasının sonrasında pergola uygulamasının çevresi zip perde aracılığı ile çevrelenirse kış bahçesi olarak kullanılabilir bir özellik kazanabilmektedir.

Ahşap Pergola Kaplama ve Özellikleri
Ahşap pergola üretimi aşamasında pergolaların üstüne müşterilerin talep ve istekleri doğrultusunda Cam kapatma, Kiremit kaplama, Polikarbon kapatma ya da Bardolin döşeme işlemi uygulanmaktadır. Kapatmalar için Kiremitlerin kullanılması durumunda Kiremit uygulamalarının altına ilk olarak ısı yalıtımı yapılmaktadır.
Ahşap Pergola Seçimi Nasıl Yapılır?
Ahşap pegola uygulamaları, bahçeler için en ideal mekânları oluşturmaktadır. Kaliteli ağaçlardan üretilen ahşap pergola uygulama modelleri uzun süreli kullanımlar için son derece idealdir. Evin yapısına uygun olacak biçimde tasarlanmış olan ahşap pergola modeli tercihinde bulunmak çok daha keyifli bir ortamda zaman geçirmenize olanak tanır. Ahşap pergola uygulaması için birinci öncelik doğru ahşap uygulamalarının kullanılmasıdır. Ahşap pergola uygulamasında yanlış ağaç seçilmiş olması, evinizin bahçesinde uzun süreli bir pergola kullanımını ortadan kaldıran olumsuz sonuçlar ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Ataşehir Pergole Kamelya İmalatı,Ataşehir Kamelya Pergole Fiyatları,Ataşehir Pergole Kamelya Firmaları,Ataşehir Kamelya Pergole Yenileme,Ataşehir Kamelya Pergole Sistemleri,Ataşehir Teras Kapatma,Ataşehir Pergole Kamelya Ustası

Hizmet Bölgelerimiz

Ataşehir Aşık Veysel Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Atatürk Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Ferhatpaşa Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Barbaros Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Esatpasa Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Fetıh Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir İçerenköy Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir İnönü Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Kayışdağı Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Küçükbakkalköy Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Mevlana Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Mimar Sinan Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Mustafa Kemal Pergole Kamelya Sistemleri

Örnek Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Yeni Sahra Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

Ataşehir Yenişehir Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

 

 

TIKLA HEMEN ARA