İçi mdf dolu monoblok kapılar tüm yaşam alanlarında kullanım olanağına sahiptir. 38 desibele kadar ses geçirmez. Variodor kapılar, isteğe bağlı olarak ateşe dayanımı yüksek, camlı veya camsız üretilebilmektedir. Onlarca renk ve model seçeneği ile kullanıcısını güçlendiren mdf kapılar kolay temizlenebilir ve sarkma mukavemet yüksek olmasıyla tercih edilmektedir.

Pdf Variodor Kapı Çeşitleri İndir

Kapı Modelleri ve Kapı Fiyatları

Geçmişten günümüze insanoğlunun en mahrem yeri yaşadığı, zamanının çoğunu geçirdiği, ailesiyle, sevdikleriyle güzel anılar biriktirdiği mekanlar evleri olmuştur. Yaşam alanlarını daha kapalı, kimi zaman olası tehlikelerden kimi zaman yabancı bir çift gözden kimi zaman da girilmesi zor olan yalnızca bir haneye ait olduğunu gösterebilmek amacıyla hem dışarda hem de içerde kapılar kullanılmıştır. Bir yere girerken ya da çıkarken kullanılan bu düzenekler zamanla günümüzdeki modern halini almıştır. Dönemin ihtiyaçlarını karşılamak için farklı kapı modelleri üretilmiş, kişilerin hizmetine sunulmuştur. Özellikle iç kapı modellerinde şık görünümle birlikte işlevsel kapılar tercih edilmeye başlanmıştır.

Kapı Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Yaşam alanınızın genel atmosferine uygun seçilen iç kapı modelleri hem kullanışlı olmalı hem de şık görünmelidir. Özensiz seçilmiş kapılar yaşam alanınızın genel havasını olduğundan daha basit gösterebilir. Diğer dekorasyon unsurları uyumlu olsa dahi yanlış kapı seçimi bu ahengi oldukça bozar ve sizi mevcut kapı modelinizi değiştirme fikrine iter. Hem işin ekonomik boyutunu düşünürsünüz hem de bu fikrin getirmiş olduğu bütçenizi sarmayacak çözümler üretmeye çalışırsınız. Kapı kollarını değiştirmek, kapı renklerini farklılaştırmak ya da el yapımı bolca emek içeren birkaç kapı süsü ekleyerek minimalist seçenekler bulmak bunlardan sadece bazılarıdır. İşte size bu ikircikli halleri yaşamamanız adına birkaç ipucu:

  • Kapılar evin tamamlayıcısıdır. Bir evde oda kapıları eksikse, bu o evde henüz oturulamayacağı anlamını taşır. Kapı, mahremiyettir, özeldir, bazı noktalarda sınırdır, çoğu zaman da güvenliktir. Odalarınıza uygun seçeceğiniz iç kapı modeli öncelikle dayanıklı ve sağlam olmalıdır.
  • Bir diğer unsur, yaşam alanınızla bütünlük oluşturması, şık ve gösterişli ya da tam tersine sadeliğe vurgu yapan bir model tercih edilmeli.
  • Günlük hayatta vaktimizi fazlaca almayan ve pratik bir temizlik uygulaması ile hızlıca temizlenebilen bir model olması oldukça iyi bir fikir. Bu konuda evinizin hangi odası için hangi yapıda ve kullanışlılıkta bir kapıya ihtiyacınız var, buna iyi karar vermek gerekir.

En çok tercih edilen kapı çeşitleri ise:

  • Amerikan kapılar
  • Camlı kapılar
  • Lake kapılar
  • Melamin kapılar
  • Pvc kapılar şeklindedir.

Bütçenize uygun bir kapı çeşidiyle tarzınızı tamamlayabilir, arzu ettiğiniz hayalinizdeki tasarımı yaratabilirsiniz.

Kapı Rengine Nasıl Karar Verilmeli?

Kapı rengi, sağlamlılık ve dayanıklılık tan sonra gelen ikinci önemli bir konudur. Zira yaşam alanınıza ait değilmiş gibi duran bir kapı sizi her zaman rahatsız edebilir. İç yapı unsurlarının başında gelen kapı duvar renginiz, parke renginiz ve süpürgeliklerinizle, genel mobilya seçimlerinize uyum sağlamalıdır.

Kapı rengine karar verirken kullanılacak mekan özellikleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Sıcacık butik bir işletme ya da ofis için mi yoksa kimi zaman kahkahalarınızın arttığı, neşenizin çoğaldığı kimi zaman da minik misafirlerinizle çokça vakit geçirdiğiniz huzurlu yuvanız için mi? Örneğin yemeklerin bolca pişirildiği, buharının ve yağının havada dolaştığı mekanlar; mutfaklar için en uygun seçenek camlı kapılardır. Uygun içerikli kimyasallar ile kolayca temizlenebilen kapılar yağlı yemekler yapmaktan çekinen hanımları cezbedebilir. Uygun bezler ile hızlıca silinebilen kapılar hem yağı hem de yağın vermiş olduğu ağır kokuyu barındırmaz.

İç Kapı Fiyatları

İç kapı fiyatları, üründe kullanılan yapı malzemesine, malzemenin üretim şekline ve yüzey kaplamasına göre değişkenlik gösterebilir. Evin çoğunlukla sabit objelerinden olduğundan değişimi ya da renklendirilmesi her zaman ekonomik olmayabilir. Bu yüzden özenli bir tercihle detaylarını araştırmak, kapı üretiminde öncü olan firma ile iletişime geçerek doğru bilgiler edinmek yerinde olur. Size modern ve ekonomik seçenekler sunan, geniş alan bilgisiyle tercihlerinizde işinizi kolaylaştıran, deneyim ve tecrübesiyle yön veren yaklaşımlar sergileye, nazik, iletişim becerisi yüksek profesyonel kadroya sahip bir firma yeterli olur.

Siz de vakit kaybetmeden çoğu zaman zorlu geçen, karasızlıkların baş gösterdiği bu süreci bir konfora dönüştürmek için bizle iletişime geçebilir, kalitenin adresinde ailemizin bir parçası olabilirsiniz.