Site Rengi


Beykoz Pergole Kamelya Ustası

BEYKOZ KAMELYA PERGOLA (Çardak) İMALATI her türlü mimari talebe uygun hem modern geleneksel tarzda direk (kolon) ve kiriş kombinasyonlarından oluşan konstrüksiyonu ile geniş yelpazede çözüm önerileri sunmaktadır.
İstediğiniz renk,model ve şekilde tasarlanır. Ahşap işleri tamirat tadilat yağlama bakım restorasyon işleriniz ahşap firması olarak itinina ile yapmaktayız.Eğer hayalinizdeki kış bahçesine sahip olmak istiyorsanız ve karar verdiyseniz firmamıza ulaşabilirsiniz.

0538-359-0266 ARAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KAMELYA PERGOLE GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ


[metaslider id=3488]

AHŞAP PERGOLA UYGULAMASI İÇİN KULLANILICAK AĞAÇ VE ÖZELLİKLERİ

Ahşap pergola üretiminde ağaç kullanılmaktadır. Ahşap pergola üretiminde kullanılacak olan ağacın mümkün mertebe dalsız budaksız olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ahşap pergola uygulaması için en çok Fin Çamı ağaç türü tercih edilmektedir. Fin Çamı, bir Avrupa ülkesi olan Finlandiya’nın sahil kesiminde bulunan bir ağaçtır. Fin ağacı, yumuşak bir yapıya sahip olmasından dolayı iyi işlenebilir bir niteliktedir. Bu özelliği onu Ahşap pergola uygulamalarında en çok tercih edilir olmasının sebeplerinden birini oluşturmaktadır.

AHŞAP PERGOLA UYGULAMASI İÇİN KULLANILICAK BOYA VE ÖZELLİKLERİ

Ürünlerin boyanmasında popüler boya markalarının kullanımı tercih edilmektedir. Ahşap pergola uygulamalarında kullanılan boya, dış etkenlere ve ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı yapıya sahip olan ve nefes alan uzun ömürlü boyalar tercih edilir. Ayrıca bu boyalar Solvent bazlı olup Hicson Decor, boya ve ahşabı olumsuz yönde etkileyen dış etkenlere karşı son derece koruyucu bir özellik barındırmaktadır. Ahşap pergola uygulamasının en büyük düşmanları nem ve ışınlardır. Bu etkenler ahşabın ömrünü ciddi ölçüde kısaltmakta olup, tercih edilen boyanın bu olumsuz nitelikteki durumları önleyici bir yapısı olması gerekmektedir.

AHŞAP PERGOLA UYGULAMASI İÇİN KORUMA VE BAKIM ÖNERİLERİ NELERDİR?

Pergolanın uzun bir ömrü olması için bakım yapılması oldukça önemli bir konudur. Pergolanın bakımı için her 4 yılda bir olacak şekilde bir kez boyanması önerilmektedir. Pergola bakımı ve boyama işlemi pergola üretimi yapan firmalar tarafından belirli fiyatlar karşılığında yapıla bilmektedir.

AHŞAP PERGOLA KAPLAMA VE ÖZELLİKLERİ

Ahşap pergola üretimi aşamasında pergolaların üstüne müşterilerin talep ve istekleri doğrultusunda Cam kapatma, Kiremit kaplama, Polikarbon kapatma ya da Bardolin döşeme işlemi uygulanmaktadır. Kapatmalar için Kiremitlerin kullanılması durumunda Kiremit uygulamalarının altına ilk olarak ısı yalıtımı yapılmaktadır.

AHŞAP PERRGOLA SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Ahşap pegola uygulamaları, bahçeler için en ideal mekânları oluşturmaktadır. Kaliteli ağaçlardan üretilen ahşap pergola uygulama modelleri uzun süreli kullanımlar için son derece idealdir. Evin yapısına uygun olacak biçimde tasarlanmış olan ahşap pergola modeli tercihinde bulunmak çok daha keyifli bir ortamda zaman geçirmenize olanak tanır. Ahşap pergola uygulaması için birinci öncelik doğru ahşap uygulamalarının kullanılmasıdır. Ahşap pergola uygulamasında yanlış ağaç seçilmiş olması, evinizin bahçesinde uzun süreli bir pergola kullanımını ortadan kaldıran olumsuz sonuçlar ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Ahşap Pergola Uygulaması Ve Seçim Süreci?
Ahşap pergola uygulamaları genellikle yazlık evlerin çıkıntısı olarak kullanılır. Ayrıca bahçe içinde, evlerin balkonlarını terasa dönüştürme amacıyla, şehirlerin yaya bölgelerinde, parklarda, oturma ve piknik alanlarında, mesire yerleri ve havuz kenarlarında kullanılırlar. Ek olarak ya da müstakil olarak yapılmış olan pergolalar bulundukları alanı doğrudan gelen güneş ışınlarından korur ve pergolanın altında vakit geçirmek isteyenlere keyif alacakları esintili, ferah, doğayla iç içe gölgelik bir atmosfer oluştururlar. Pergola, klasik çardakların, hızla gelişim göstermiş olan teknoloji ve bu teknoloji ile birlikte artış gösteren insani talepler ile orantılı olarak oluşturulmuş olan uygulamalardır. Son derece gelişmiş olan bu pergola uygulamaları kullanıcıların artış göstermekte olan beklentilerini karşılama bakımından oldukça başarılıdırlar. Ahşap pergola uygulaması, geçit yolu, bahçelere farklı bir atmosfer kazandıran gölgeli yürüme yolu ve oturma alanı olarak tanımlanmaktadır. Ahşap pergola uygulamaları,dikey durumdaki direk,mertek ve kirişlerin çapraz bir biçimde montajlanması sonucunda meydana gelir. Pergolanın üst bölümü çatı profilleri ile kapatılmaktadır. Ahşap pergola modelleri, kullanıcıların beklentileri yönünde farklılıklar ortaya koysa da temelinde yağmurun olumsuz etkilerine karşı dayanıklılık gösteren ahşap ve metal materyaller kullanılarak üretilen dikmenin üzerindeki açılıp kapanabilen perde uygulaması olarak işlev görmektedir. Pergola yapımının tamamlanmasının sonrasında pergola uygulamasının çevresi zip perde aracılığı ile çevrelenirse kış bahçesi olarak kullanılabilir bir özellik kazanabilmektedir.

Beykoz Pergole Kamelya İmalatı,Beykoz Kamelya Pergole Fiyatları,Beykoz Pergole Kamelya Firmaları,Beykoz Kamelya Pergole Yenileme,Beykoz Kamelya Pergole Sistemleri,Beykoz Teras Kapatma,Beykoz Pergole Kamelya Ustası

Beykoz’da Pergole Kamelya Sistemleri Hizmet Verdiğimiz Mahalle’ler

Acarlar Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Akbaba Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Alibahadır Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Anadolu Hisarı Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Anadolu Kavağı Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Anadolufeneri Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Baklacı Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Bozhane Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Cumhuriyet Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Çamlıbahçe Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Çengeldere Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Çiftlik Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Çiğdem Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Çubuklu Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Dereseki Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Elmalı Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Fatih Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Göksu Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Göllü Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Görele Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Göztepe Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Gümüşsuyu Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
İncirköy Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
İshaklı Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Kanlıca Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Kavacık Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Kaynarca Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Kılıçlı Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Mahmut şevket paşa Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Merkez Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Ortaçeşme Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Örnekköy Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Öyümce Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Paşabahçe Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Paşamandıra Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Polonez Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Poyraz Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Riva Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Rüzgarlıbahçe Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Soğuksu Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Tokatköy Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Yalıköy Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Yavuz Selim Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Yeni Mahalle Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri
Zerzavatçı Mahallesi Pergole Kamelya Sistemleri

 

TIKLA HEMEN ARA