model1

Kadıköy Fayans Seramik Ustası

Kadıköy Fayans Döşeme Ustası,Seramik,Kalebodur,Cam Mozaik,Cam Tuğla, Su Tesisatı,Banyo Fayansı,Mutfak Fayansı Döşeme Ustası.Yılların verdiği güven ve tecrübe ile İşlerinizi komple anahtar teslim yapmaktayız. % 100 müşteri memnuniyeti sözü ile yanınızdayız.

0538-359-0266 ARAMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Kadıköy Fayans’çı,Seramik Kalebodur Ustası olarak İstanbul ve Kadıköy çevresinde hizmet vermekteyiz

Temiz ve kaliteli işciliğimizle sizleri memnun etmeye özen gösteriyoruz. İş takibi ve ürün kalitemizle sizlere daha güzel hizmet sunmaktayız.

Fayans Seçimi ve Fayans Nasıl Döşenmeli

model1Ev dekorasyonunda yer ve duvar döşeme seçimlerine çok dikkat edilmelidir. Bu konuda ayrıntılı bilgiye sahip olmak seçim yapmayı ve doğru karar vermeyi kolaylaştıracaktır.
Fayans ve seramik arasındaki fark çoğu kimse tarafından bilinmemektedir. Seramiğin birden fazla sayıda pişirilmiş şekli fayanstır denilebilir. Fayans seramiğe göre daha düz bir yüzeye ve görüntüye sahiptir. Genellikle kare biçiminde olur. Dikdörtgen biçimde olanları da üretilmektedir. Bazı istisnalar olabilmekle birlikte genellikle fayanslar iç alanlarda ve duvar yüzeylerinde tercih edilmektedirler. Seramiklerdeki renk skalası fayanslara göre daha geniştir. Ancak seramikler çoğunlukla yer döşemeleri için iç ve dış alanlarda kullanılırlar.

Fayans Seramik Farkı

Öncelik ile fayansa baktığımızda toprağın çeşitli karışımlar kullanılarak harmanlanmasının ardından ortaya çıkmakta olan maddenin preslenme işleminden sonra oluşan malzemeye desen verilerek pişirilmesi olayıdır. Bu işlem sonucunda ortaya çıkan duvar kaplama maddesine de fayans denmektedir. Fayans karışım yapısı olarak kalker kil kuvars ve benzeri madenlerin farklı oranlarda karıştırılması ile ortaya çıkmakta olan çamurun ham maddesinin elde edilmesi ile oluşur. Seramiklerin ise geçmişi fayanslara oran ile çok daha geçmişe dayanır. Seramiklerde fayansların daha az ısıl işlem görülmüş halidir.

Kadıköy Fayans Seramik İşçilik Fiyatları

Kadıköy Fayans işçilik fiyatları konusunda kesin bir bilgiye ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü fayansçı fiyatları çeşitli unsurlara göre farklılık gösterir. Fayans ustası fiyatları neden çeşitlilik gösterir?

  • Uygulamanın yapılacak olan yere ulaşım kolaylığı ve mesafesi fiyatı etkiler.
  • Yapılacak olan yerin döşeme şekli ve kullanılacak olan malzemenin cinsi. Örneğin yer yerler baklava dilimi şeklinde döşenecek ise usta bunun için normalden fazla vakit harcayacaktır. Ancak klasik döşeme şeklinde fazla zorlukla karşılaşmayacak ve normal vakitte işini tamamlayacak. Bu durum fiyatların değişmesine sebep olmaktadır. Aynı şekilde bazı malzemelerin uygulama süresinin uzun olması ya da kısa olması da alınacak olan ücretin değişmesine sebep olmaktadır.
  • Fayans döşeme işleminin yapılacağı yerin eğimli, pütürlü ya da düz olması. Zeminin pütürlü ya da eğimli olması ustayı normalden fazla uğraştıracağı için alacak olduğu paranın da artmasına sebep olur. Tam tersi şekilde eğer zemin düz ise alınacak olan ücret düşecektir.
  • Fayans döşeme uygulamasının yapılacak olduğu yerin kırılması, sıva işlemi ya da tesisat işlemi gibi ekstra durumlar da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.
  • Ancak en önemli konusu ustaların kalitesi ve tecrübesidir. Tecrübesiz ve kalitesiz ustalar genellikle olması gerekenden daha az fiyat söyler. Ayrıca bazı ustalarda tecrübesiz olsa da yüksek fiyatlar isteyerek kaliteli imajı vermeye çalışmaktadır. Bu nedenle usta seçimi yapılırken referanslara büyük bir önem verilmelidir.

Evinizin bir bölümüne  kısmen veya tamamen fayans ile ilgili işlerinizi yaptırmak istiyorsanız  bizimle irtibat kurmanızda yarar vardır

Kadıköy Fayans ustası ,Kadıköy Banyo Seramik Ustası,Kadıköy Seramik Döşeme Ustası,Kadıköy Kalebodur Ustası,Kadıköy Seramik yenileme,Kadıköy Mutfak Fayans Yenileme,Kadıköy Fayansçı Ustası,Kadıköy Fayans İşçilk Fiyatları,Kadıköy Fayans Seramik Kalebodur uygulama hizmetleri,Kadıköy Fayanscısı.

Merdivenköy FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Osmanağa FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Rasimpaşa FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Sahrayı Cedit FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Zühtüpaşa FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

19 Mayıs Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Acıbadem FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Bostancı FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Caddebostan FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Caferağa FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Dumlupınar FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Eğitim Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Erenköy FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Fenerbahçe FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Feneryolu FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Fikirtepe FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Similar Posts