model1

Sultanbeyli Fayans Seramik Ustası

Sultanbeyli Fayans Döşeme Ustası,Seramik,Kalebodur,Cam Mozaik,Cam Tuğla, Su Tesisatı,Banyo Fayansı,Mutfak Fayansı Döşeme Ustası.Yılların verdiği güven ve tecrübe ile İşlerinizi komple anahtar teslim yapmaktayız. % 100 müşteri memnuniyeti sözü ile yanınızdayız.

0538-359-0266 ARAMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Sultanbeyli Fayans’çı,Seramik Kalebodur Ustası olarak İstanbul ve Sultanbeyli çevresinde hizmet vermekteyiz

Temiz ve kaliteli işciliğimizle sizleri memnun etmeye özen gösteriyoruz. İş takibi ve ürün kalitemizle sizlere daha güzel hizmet sunmaktayız.

Fayans Seçimi ve Fayans Nasıl Döşenmeli

model1Ev dekorasyonunda yer ve duvar döşeme seçimlerine çok dikkat edilmelidir. Bu konuda ayrıntılı bilgiye sahip olmak seçim yapmayı ve doğru karar vermeyi kolaylaştıracaktır.
Fayans ve seramik arasındaki fark çoğu kimse tarafından bilinmemektedir. Seramiğin birden fazla sayıda pişirilmiş şekli fayanstır denilebilir. Fayans seramiğe göre daha düz bir yüzeye ve görüntüye sahiptir. Genellikle kare biçiminde olur. Dikdörtgen biçimde olanları da üretilmektedir. Bazı istisnalar olabilmekle birlikte genellikle fayanslar iç alanlarda ve duvar yüzeylerinde tercih edilmektedirler. Seramiklerdeki renk skalası fayanslara göre daha geniştir. Ancak seramikler çoğunlukla yer döşemeleri için iç ve dış alanlarda kullanılırlar.

Fayans Seramik Farkı

Öncelik ile fayansa baktığımızda toprağın çeşitli karışımlar kullanılarak harmanlanmasının ardından ortaya çıkmakta olan maddenin preslenme işleminden sonra oluşan malzemeye desen verilerek pişirilmesi olayıdır. Bu işlem sonucunda ortaya çıkan duvar kaplama maddesine de fayans denmektedir. Fayans karışım yapısı olarak kalker kil kuvars ve benzeri madenlerin farklı oranlarda karıştırılması ile ortaya çıkmakta olan çamurun ham maddesinin elde edilmesi ile oluşur. Seramiklerin ise geçmişi fayanslara oran ile çok daha geçmişe dayanır. Seramiklerde fayansların daha az ısıl işlem görülmüş halidir.

Sultanbeyli Fayans Seramik İşçilik Fiyatları

Sultanbeyli Fayans işçilik fiyatları konusunda kesin bir bilgiye ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü fayansçı fiyatları çeşitli unsurlara göre farklılık gösterir. Fayans ustası fiyatları neden çeşitlilik gösterir?

  • Uygulamanın yapılacak olan yere ulaşım kolaylığı ve mesafesi fiyatı etkiler.
  • Yapılacak olan yerin döşeme şekli ve kullanılacak olan malzemenin cinsi. Örneğin yer yerler baklava dilimi şeklinde döşenecek ise usta bunun için normalden fazla vakit harcayacaktır. Ancak klasik döşeme şeklinde fazla zorlukla karşılaşmayacak ve normal vakitte işini tamamlayacak. Bu durum fiyatların değişmesine sebep olmaktadır. Aynı şekilde bazı malzemelerin uygulama süresinin uzun olması ya da kısa olması da alınacak olan ücretin değişmesine sebep olmaktadır.
  • Fayans döşeme işleminin yapılacağı yerin eğimli, pütürlü ya da düz olması. Zeminin pütürlü ya da eğimli olması ustayı normalden fazla uğraştıracağı için alacak olduğu paranın da artmasına sebep olur. Tam tersi şekilde eğer zemin düz ise alınacak olan ücret düşecektir.
  • Fayans döşeme uygulamasının yapılacak olduğu yerin kırılması, sıva işlemi ya da tesisat işlemi gibi ekstra durumlar da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.
  • Ancak en önemli konusu ustaların kalitesi ve tecrübesidir. Tecrübesiz ve kalitesiz ustalar genellikle olması gerekenden daha az fiyat söyler. Ayrıca bazı ustalarda tecrübesiz olsa da yüksek fiyatlar isteyerek kaliteli imajı vermeye çalışmaktadır. Bu nedenle usta seçimi yapılırken referanslara büyük bir önem verilmelidir.

Evinizin bir bölümüne  kısmen veya tamamen fayans ile ilgili işlerinizi yaptırmak istiyorsanız  bizimle irtibat kurmanızda yarar vardır

Sultanbeyli Fayans ustası ,Sultanbeyli Banyo Seramik Ustası,Sultanbeyli Seramik Döşeme Ustası,Sultanbeyli Kalebodur Ustası,Sultanbeyli Seramik yenileme,Sultanbeyli Mutfak Fayans Yenileme,Sultanbeyli Fayansçı Ustası,Sultanbeyli Fayans İşçilk Fiyatları,Sultanbeyli Fayans Seramik Kalebodur uygulama hizmetleri,Sultanbeyli Fayanscısı.

Mehmet Akif Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Mimar Sinan Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Necip Fazıl Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Orhangazi Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Turgut Reis Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Yavuz Selim Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Abdurrahmangazi Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Adil Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Ahmet Yesevi Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Akşemsettin Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Battalgazi Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Fatih Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Hamidiye Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Hasanpaşa Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Mecidiye Mahallesi FAYANS SERAMİK KALEBODUR USTASI

Similar Posts